لوگو سامانه

آموزشگاه طراحی چهره

تعداد دوره: 3
تعداد فراگیر: 85
تعداد دنبال کننده: 0
تعداد دیدگاه: 0
امتیاز: 2.5 از 0 رأی

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین شاخه های هنرهای تجسمی، نقاشی سیاه قلم می باشد . که در بین آنها طراحی چهره از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. خیلی ها معتقد هستند ، که این هنر در واقع مادر نقاشی های دوبعدی بر روی سطوحی مانند کاغذ، بوم، مقوا و... می باشد، چرا که در طراحی سیاه قلم به ویژه در بخش طراحی چهره یک هنرمند بیش از هر چیز دیگر با نورها، سایه ها و حجم پردازی سر و کار دارد. 

وسایل مورد نیاز برای طراحی چهره سیاه قلم

 1. برای یادگیری اصول طراحی چهره، قبل از هرکاری باید وسایل و لوازم مورد نیاز برای اینکار را آماده کنید. در اینجا به معرفی چند مورد از مهمترین لوازمی که برای شروع طراحی سیاه قلم نیاز دارید، پرداخته ایم:
 2.  مداد طراحی: اولین و مهمترین ابزار برای شروع یادگیری و آموزش طراحی چهره، مداد طراحی می باشد. مداد B2 یکی از بهترین مداد هایی است که می توانید تهیه کنید. چرا که این مداد از استاندارد بالایی برخوردار بوده و خطوط قوی و بسیار زیبایی را خلق می کند.
 3.  پاک کن خمیری: این نوع پاک کن دقیقاً جنسی شبیه به خمیر بازی بچه ها دارد. خاصیت چسبندگی این پاک کن باعث می شود که وقتی آن را روی سطح کاغذ و یا مقوا بکشید، خطوط و طرح های رسم شده با مداد به راحتی پاک شوند. خاصیت خمیری این پاک کن، از مزایای مهم آن به شمار می رود. چرا که به راحتی می توانید شکل آن را تغییر داده و برای پاک کردن تمام نقاط مانند نقاط خیلی کوچک و یا سطوح گسترده تر استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای پاک کن خمیری این است که مانند پاک کن های معمولی از خود پلیسه بیرون نمی دهد و به همین ترتیب به هیچ عنوان باعث کثیفی کاغذ نقاشی نمی شود.
 4.  پاک کن اتودی: یکی دیگر از ابزاری بسیار پرکاربرد و جالب در طراحی چهره با سیاه قلم، پاک کن اتودی می باشد. این ابزار در طراحی تار مو، بافت های نوری، بازتاب های نوری و... کاربرد بسیار زیادی دارد. مغز این پاک کن به راحتی جدا شده و می توانید بعد از مدتی آن را تعویض کنید.
 5. قلموی سر تخت: این ابزار، بهترین وسیله برای طراحی سیاه قلم می باشد که از آن برای سایه زدن استفاده می شود. قلمو های سرتخت برای سایه زدن قسمت های مختلف در ابعاد و سایزهای گوناگونی در دسترس می باشند.
 6.  کاغذ طراحی: کاغذ طراحی یکی دیگر از مهمترین و در واقع اصلی ترین لوازم موردنیاز برای طراحی می باشد که با توجه به نوع نقاشی در انواع و ضخامت های گوناگونی در دسترس می باشد.

آموزش طراحی چهره

بعد از این که تمام لوازم و وسایل مورد نیاز را آماده کردید، اولین گام برای شروع آموزش طراحی چهره، نحوه یادگیری سایه زدن می باشد. برای یادگیری سایه زدن در ابتدا یک کاغذ طراحی را بر روی تخته شاسی قرار داده و روی یک صندلی بنشینید، سپس آرنج خود را مانند یک تکیه گاه روی میز بگذارید و مداد را به شکل عمومی روی کاغذ قرار داده و مقداری فشار دهید تا از تیزی نوکش کاسته شود. در مرحله بعد، مداد را با زاویه سی درجه و یا کمتر بر روی کاغذ به نحوی نگه دارید که قسمت تخت آن روی کاغذ بچسبد و سپس سایه زدن را آغاز کنید. برای اینکه سایه ها زیبا شوند، آن را با فشار ثبات و یا حرکات رفت و برگشتی ترسیم کنید. دقت کنید که سایه های ترسیم شده با کمرنگ و پررنگ باشد و تا جایی اینکار را تمرین کنید تا بتوانید سایه هایی یکدست و هماهنگ به وجود آورید.

بعد از این که با تمرین و ممارست فراوان نحوه صحیح سایه زدن را یاد گرفتید باید یک طرح چهره را انتخاب کرده و طرح کلی آن را روی کاغذ رسم کرده و مکان دقیق هر کدام از اجزای صورت را روی آن مشخص کنید.

در مرحله بعد نوبت به رسم اجزای صورت می باشد. در ابتدا بینی و دهان و بعد از آن به سراغ چشم و ابرو بروید و رسم موها را در مرحله آخر انجام دهید. بعد از طراحی اجزای صورت، نحوه صحیح سایه زدن به کمکتان می آید و باید در این مرحله با ابزار مخصوص سایه زدن این کار را با دقت و ظرافت بالایی انجام دهید.

بعد از ترسیم تمام سایه ها، با استفاده از ابزار محو کردن حالت طبیعی تری را در چهره طراحی شده ایجاد کنید.

مهمترین و اصلی ترین نکته در نقاشی سیاه قلم، نحوه صحیح و اصولی سایه زدن می باشد، به همین دلیل باید برای آن وقت و حوصله زیادی به خرج دهید تا تصاویر طراحی شده شما حال زیباتر و طبیعی تری داشته باشد.


ویدئو معرفی آموزشگاه

برای مشاهده اطلاعات تماس این آموزشگاه باید حداقل در یکی از دوره های آن ثبت نام کرده باشید.
آبرنگ
آبرنگ
قلم مو
قلم مو
میز و صندلی
میز و صندلی
مدادرنگی
مدادرنگی

دوره های آموزشگاه

0 از 0 رای

آموزش طراحی چهره برای مبتدیان (مقدماتی)

 • زهرا احمدی
 • آموزشگاه طراحی چهره
رایــگان
4.50 از 2 رای

آموزش طراحی چهره متوسطه

 • زهرا احمدی
 • آموزشگاه طراحی چهره
۹۰۰,۰۰۰
0 از 0 رای

آموزش طراحی چهره پیشرفته

 • زهرا احمدی
 • آموزشگاه طراحی چهره
۸۰۰,۰۰۰

نظرات فراگیران

ارسال دیدگاه
برای ارسال دیدگاه باید حداقل در یکی از دوره های این آموزشگاه ثبت نام کرده باشید.
ورود | ثبت نام
عضویت در خبرنامه با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار و رویداد ها مطلع شوید.